RSS Feeds
Son Konular
Sondakiler
Feed

Hacı ve Umreci Uğurlama Duası

Sureler&Dualar
Hacı ve Umreci Uğurlama Duası, Hacı ve Umreci Uğurlama Duası Hacı Uğurlanırken Okunacak Dua - Umreci Uğurlama Duası - Hacca Gidenler İçin Dua HACCA GİDENLERE UĞURLAMA DUASI Yâ Rabbel Âlemîn... Yâ Erhamer Râhimîn... Senin Peygamberin: "Âdâbına riayet ederek yapılmış bir haccın mukabili cennetten gayri bir şey değildir; mükâfatı cennettir." buyurdu; Bu duygu ve düşüncelerle, daha önce hacca gitmiş veya ilk defa senin beytini, Kabe’ni hac yapmak için ziyarete gitmek için uğurladığımız hacı adayı kardeşlerimizin haclarını makbul eyle, bizleri, cenneti kazananlardan ve Hacı ve Umreci Uğurlama Duası hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
05-18-2013 06:00 Yazan: Turuncu
Hacı ve Umreci Uğurlama Duası

Hacı ve Umreci Uğurlama Duası

Sponsorlu Bağlantılar

Hacı Uğurlanırken Okunacak Dua - Umreci Uğurlama Duası - Hacca Gidenler İçin Dua

HACCA GİDENLERE UĞURLAMA DUASI
Yâ Rabbel Âlemîn... Yâ Erhamer Râhimîn...
Senin Peygamberin: "Âdâbına riayet ederek yapılmış bir haccın mukabili cennetten gayri bir şey değildir; mükâfatı cennettir." buyurdu; Bu duygu ve düşüncelerle, daha önce hacca gitmiş veya ilk defa senin beytini, Kabe’ni hac yapmak için ziyarete gitmek için uğurladığımız hacı adayı kardeşlerimizin haclarını makbul eyle, bizleri, cenneti kazananlardan eyle yâ Rabbi!..
Haclarını makbûl, mebrûr bir hac olarak yapıp, gidip gelenlerden eyle yâ Rabbi!..
Yâ Rabbel Âlemîn! Hacca giden kardeşlerimize yolculuklarında rahatlık nasip eyle. Senin yolunda olma şuurunda eyle...
Hacca giden kardeşlerimizi Senin zikrinle meşgul eyle... Senin rızâna uygun vakit geçirmelerini Sevaplı ameller işlemelerini, Birbirleriyle iyi geçinmelerini nasîb eyle... Nefsi ve şeytanı aralarına sokma yâ Rabbi!..
Yâ Rabbel Âlemîn! Şu uzak mesafeleri aşıp, Peygamber SAS Efendimiz Hazretlerinin mübârek Ravza-i Mutahharasını ziyaret eylemeyi nasîb eyle yâ Rabbi!..
Peygamber SAS Efendimizin sevgisine iltifatına, teveccühüne cümlemizi nâil eyle yâ Rabbi!...
Oralardan "Lebbeyk, allahümme lebbeyk!" diye diye, ihramlara bürüne bürüne, Dağları vâdileri aşarak Mekke-i Mükerremeye sıhhatle, afiyetle ulaştır yâ Rabbi!..
Beyt-i Şerîfini hürmetle ziyâret etmeyi nasîb eyle yâ Rabbi!.. Usûlüne uygun tavaf etmeyi nasîb eyle yâ Rabbi!.. En güzel dualarla dua etmeyi nasîb eyle yâ Rabbi!..
Hacca giden kardeşlerimizin saylerini makbul eyle yâ Rabbi!.. Günahlarını affeyle. İbâdetlerini, kabul eyle yâ Rabbi!.. Her türlü günahlardan bizleri pâk eyle yâ Rabbi!..
Yin aynı şekilde Hânelerine sıhhat ve afiyetle dönmeyi nasîb eyle yâ Rabbi!.. Günahlarından sıyrılmış, pâk olarak dönmeyi nasîb eyle yâ Rabbi!.. Umre vazifesini seve seve yapmayı nasîb eyle yâ Rabbi!
Kurân-ı kerîmin sevgisini gönüllerimize yerleştir yâ Rabbi!.. Zikrinle kalblerimizi diri eyle yâ Rabbi!.. Zikrinde dâim eyle yâ Rabbi... Şükründe dâim eyle yâ Rabbi...
Cümlemize sıhhat ü afiyetler ihsân eyle yâ Rabbi!.. Zikrinde, şükründe, hüsn-ü ibâdetinde bizleri muvaffak eyle yâ Rabbi...
Cümlemize hüsn-ü hâtimeler nasîb eyle yâ Rabbi!.. Hayırlı uzun ömürlerle muammer olduktan sonra, buyurun beraber diyelim:
(Eşhedü enlâ ilâhe illallah, ve eşhedü enne muhammeden abdühû ve rasûlüh.) diye diye, senin yolunda iken, abdestli iken, zikrindeyken, şükründeyken, cami yolundayken, hac yolundayken, umre yolundayken can vermeyi nasîb eyle yâ Rabbi!..
Yüzümüzü ak, alnımızı açık eyle yâ Rabbi!.. Kabirlerimizi geniş eyle yâ Rabbi!.. Kabirlerimizi pürnûr eyle yâ Rabbi!... Kabirlerimizi cennet bahçesi eyle yâ Rabbi!.. Kabirlerimizde haclarımızı, umrelerimizi, namazlarımızı, oruçlarımızı, ibâdetlerimizi, tâatlerimizi yoldaş eyle yâ Rabbi!.. Kabri cehennem çukuru olanlardan etme yâ Rabbi!..
Kabirden kalktığımızda bizi Peygamber Efendimizin Livâül Hamdi altında haşreyle yâ Rabbi!.. Peygamberlerle, sıddîklarla, şehidlerle, salihlerle berâber eyle yâ Rabbi!..
Rasûlüllahın yanına varırken yoldan çevrilenlerden etme yâ Rabbi!.. Mahşer gününün sıkıntılarından cümlemizi mahfûz eyle yâ Rabbi!.. Arş-ı Alânın gölgesinde, nurdan minberlerde gölgelenen, istirahat eden bahtiyarlardan eyle yâ Rabbi!..
Cennât-i Âliyâtına fadl ü kereminle bigayri hisâb dâhil eyle yâ Rabbi!.. Habîb-i Edîbine komşu eyle yâ Rabbi!.. Gül cemâlini rüyâlarda görmemizi nasîb eyle yâ Rabbi!.. Ahirette komşuluğunu ihsân eyle yâ Rabbi!..
Senin cemâlini gören, selâmına eren bahtiyarlardan eyle yâ Rabbi!..
Amin, bi hürmeti Ta Ha ve Yasin. Ve selamün alel mürselin. Velhamdülillahi rabbil alemin….


Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 01:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.